سید حسن کریمی

وب‌نوشت سید حسن کریمی

دسته بندی از نوع بسته بندی!

من هیچوقت نفهمیده ام و نخواهم فهمید انسان ها چگونه دسته بندی می شوند! چگونه است که اپوزیسیون خارجی اعتقاد دارد تمام مردم داخل ایران خائنند و مزدور نظام آخوندی! و حزب الهی های داخل ایران اعتقاد دارند تمام ایرانی های خارج کشور مخالف نظام اند و جاسوس غرب! هر خبرگزاری که به نفع نظام بنویسد خبرگزاری وابسته به اصولگراها یا حتی شخص رئیس جمهور است؛ هرچند انتقاداتی به دولت و نظام داشته باشد. وبالعکس هر خبرگزاری چپ گرایی با هر انتقادی، قصد تخریب چهره‌ی نظام را دارد! برخی بنده را اصولگرا می دانند، بدون اینکه خود را در میان اصولگرایان قرار داده باشم و یا حتی به نامزدهای مورد حمایت اصولگرایان رای داده باشم! ای شمایی که به راحتی انسان ها را دسته بندی و سپس بسته بندی می کنی، مگر انسان ها تخم مرغ اند؟! البته شاید تخم مرغ مثال خوبی نباشد، چون شما وقتی دسته بندی و بسته بندی می کنید درش را هم می بندید؛ درحالیکه جعبه ی تخم مرغ هایی که ما می خوریم در ندارد!

برای من بسیار جالب بوده است که همه بااطمینان احمدی نژاد را اصولگرا می دانند، در حالیکه احمدی نژاد نامزدی مستقل بود و اصولگرایان نیز از او حمایت نمی کردند. اکنون حتی کسی که از احمدی نژاد طرفداری کند، حتی اگر این طرفداری در موردی خاص باشد که مطلب ناروا و نادرستی در مورد او بیان شده باشد، فرد حامی بطور قطع جزء اصولگرایان بسته بندی می شود!

این قاعده در میان دانشجویان هم صدق می کند. زمانی نزدیک انتخابات انجمن های علمی بود و بحث های انتخاباتی داغ. در میان دوستان در تریای اکبر (!) نشسته بودیم که بحث در مورد یکی از نامزدهای گروه مکانیک شد که اتفاقاً از دوستان نزدیک بنده بود و دوستان همگی اتفاق نظر داشتند که به او رای نخواهند داد! وقتی علت را جویا شدم متوجه شدم با اینکه همگی آن‌ها با نامزد مورد نظر یک نقطه ی مشترک به نام شبانه بودن دارند؛ نامزد خاطی چند وقتی است که با سمپادی ها می گردد و بنابراین از جرگه ی شبانه ها خارج شده و به نوعی خائن محسوب می شود! بسیار تعجب کردم و فکر می کنم آنجا اولین جایی بود که این دغدغه ی ذهنی دسته بندی و بسته بندی برای من به وجود آمد. چراکه من دوستان زیادی در میان دانشجویان شبانه ی مکانیک 84 دارم که در پیش دانشگاهی با آن ها هم‌کلاس بوده‌ام. از طرفی چند وقتی با سمپادی ها می گشتم که البته از وقتی متوجه غرور بیش از حد برخی از آن ها شدم رابطه ی بسیار کمرنگ تری داریم. و از طرف دیگر دوستی بسیار صمیمی در میان خوابگاهی ها دارم که آن ها نیز دسته ای دیگر در میان دانشجویان محسوب می شوند. بنابراین من به نوعی جاسوس چندجانبه و خائن به همه ی آن ها هستم!

حال سئوال من این است که، مگر نه اینکه همه ی ما دانشجویان نقطه ی مشترکی به نام دانشجو بودن داریم؟ پس چرا به جای این دسته بندی ها، توانایی های افراد مورد توجه قرار نمی گیرد؟ و مگر نه اینکه همه ی ما ایرانی هستیم؟ پس چرا به جای حزب گرایی به دنبال صلاحیت های اشخاص نیستیم؟ آیا همین حزب گرایی سبب پس زده شدن افراد اصلح در انتخابات مجلس دوره های اخیر نشده است؟ اصولگرایان واقعاً به دنبال اصول اسلامی و انقلابی هستند و یا تامین منافع حزب خودشان؟ و به همین صورت، آیا اصلاح طلبان واقعاً به دنبال اصلاح کشور از وضع موجود به بهترین وضع هستند؟

با وارد شدن مساله ی حزب گرایی مطمئناً افراد بسیاری بنده را فاقد شعور سیاسی می دانند! این مسئله بحثی دیگر می طلبد از جمله بحث کپی برداری از سیاست غربی. ولی در یک کلام پاسخ من این است که خودتی! (بعد از انتخاب احمدی نژاد به عنوان رئیس جمهور، دوستی پرسید به که رای دادی؟ گفتم احمدی نژاد. گفت خاک بر سرت! گفتم خاک بر سر تو که با اینکه فعالیت سیاسی داری و به پای صندوق رای می روی، هنوز آنقدر شعور سیاسی نداری که وقتی با تفکر مخالف خود مواجه می‌شوی او را خاک بر سر و خانه خراب نبینی!)

+ سیّد حسن کریمی ; ۱:۱٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٩/٢۸
comment نظرات ()

سابقه نستله

نستله علاوه بر فعالیت در اسرائیل به دلیل کار اجباری کودکان در مزارع و فروش محصولاتی که موجب مرگ چندین کودک شیرخواره شده، در برخی نقاط دنیا تحریم شده است.

 به گزارش سرویس اقتصادی برنا، به نقل از وب سایت" بایکوت کالاهای اسراییلی"،نستله یک کمپانی تغذیه بین‌المللی است که در سال 1866 میلادی در سوئیس توسط "هانری نستله" تاسیس شد و اکنون در 100 کشور جهان، 350 شعبه دارد، بزرگترین شرکت تولیدکننده مواد غذایی در جهان است که حضور خود در اسرائیل را از سال 1995 آغاز کرده و اکنون به یکی از بزرگترین سرمایه گذاران رژیم صهیونیستی اسرائیل تبدیل شده است. محصولات غذایی نسکافه، سرلاک، مگی، کافی میت و ... از جمله تولیدات این شرکت در سطح جهانی است.

بنا بر این گزارش این شرکت در سال 1995 با خرید 10 درصد سهام شرکت اسراییلی تولید مواد غذایی "اوسم" نخستین گام برای سرمایه گذاری در اسرائیل را برداشت و دو سال بعد با تزریق سرمایه گذاری 140 میلیون دلاری به این شرکت سهم خود را به 50 درصد افزایش داد.

گزارش‌ها حاکی است، در سال 2002 این شرکت تحت قراردادی میان اسراییل و سوییس بیش از 80 میلیون دلار به اقتصاد این رژیم صهیونیستی تزریق کرد.

پیش از این نستله در سال 2000 میلادی نیز ، مبلغ 6/14 میلیون دلار به صندوق غرامت هلوکاست واریز کرده که بیانیه رسمی این پرداخت در پایگاه اینترنتی این شرکت به ثبت رسیده است.

 این شرکت همچنین یکی از سهام‌داران عمده شرکت تولید لوازم آرایشی و زیبایی اورئال " (یکی دیگر از حامیان بزرگ رژیم صهیونیستی) است.

 این شرکت سوییسی هم اکنون تحت همکاری مشترک با شرکت اسراییلی "اوسم"   (Osemیک کارخانه 1700 متر مربعی در اسراییل راه اندازی کرده و قرار است تحت یک سرمایه گذاری 6/5 میلیون دلاری این کارخانه را توسعه دهد.

 طبق این گزارش،سرمایه گذاری‌‌های کلان شرکت نستله در این کشور موجب کاهش چشمگیر نرخ بیکاری در آن شده است.

این شرکت در سال 1998 جایزه جوبیلی (Jubilee Award) را از دست "بنیامین نتانیاهو"- نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی - به عنوان بزرگترین شرکت‌ تامین کننده اقتصاد اسرائیل دریافت کرده است . این بزرگترین جایزه ایست که اسرائیل اعطا کرده‌است و تنها به اشخاص و یا سازمان‌هایی اختصاص می‌یابد که با سرمایه گذاری و مبادلاتشان، بیشترین تاثیر را در قدرتمند کردن اقتصاد اسرائیل داشته باشند.

 

 

 به دنبال اعتراضات شدید بسیاری از گروه‌‌های حامی حقوق بشر از سال 1997 نام شرکت نستله به دلیل ارتباط اقتصادی با رژیم صهیونیستی در لیست سیاه این گروه‌‌های حقوق بشری قرار گرفته و فروش بسیاری از محصولات این شرکت همچون نسکافه نستله، محصولات مگی و کاکائوهای کیت کت در بسیاری کشورهای عضو "لیگ عرب" همچون مصر، لبنان، عربستان سعودی و سوریه ممنوع شده است.

 همچنین 5 سال پیش صدها پرنده، دام و حیوان خانگی در ونزوئلا مردند. کارشناسان علت مرگ را بیماری کبدی ناشی از مواد غذایی آلوده تشخیص دادند. این مواد غذایی، توسط نمایندگی نستله در این کشور توزیع شده بود. مجلس ملی ونزوئلا، نستله را مقصر شناخت و آن را به پرداخت غرامت افراد محکوم کرد.

 بر اساس گزارشی که نشریه‌ی فوربس نیز به نقل از سازمان جهانی کار منتشر کرد، نستله، برای تولید شکلات از کارگران خردسال استفاده می‌کند. در بررسی‌های بعدی مشخص شد بیش از دویست و پنجاه هزار کودک آفریقایی، در مزارع این شرکت در غرب آفریقا کار می‌کنند.


Nescafé Nescafe.gif
Perrier perrier.jpg
Vittel vittel.jpg
Pure Life  
Carnation  
Libby's libby.gif
Milkmaid  
Nesquik  
Maggi maggi.gif
Buitoni buitoni.gif
Crosse & Blackwell  
Milkybar, KitKat, Quality Street, Smarties, After Eight, Lion, Aero, Polo sm_kitkat.gif
Shreddies cereal sm_shreddies.gif
KitKat, Quality Street, Smarties, Baci, After Eight, Baby Ruth, Butterfinger, Lion, Aero, Polo, Frutips,  
Felix - cat food  
L'Oréal (important interest) loreal.gif


http://www.tulumba.com/mmTULUMBA/Images/FB847554YT654_250.jpghttp://www.tulumba.com/mmTULUMBA/Images/FB571003HG881_250.jpghttp://www.21food.com/userImages/goodwilltrust/goodwilltrust$12614420.jpg
منابع:
Boycott Israel
ما صهیونستی نیستیم!

+ سیّد حسن کریمی ; ۱:٤٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٩/٢٧
comment نظرات ()