سید حسن کریمی

وب‌نوشت سید حسن کریمی

انتقاد از شرکت قطارهای مسافرتی رجاء

 ۱- لیست انتظار 

 هر روز در ایستگاه قطار تهران صف‌های طویل نوبت‌دهی جهت لیست انتظار با ازدحام جمعیتی گاهاً بالغ بر ۲۰۰ نفر قابل مشاهده است. در سایر شهر‌ها، به خصوص مشهد نیز وضعیت به همین صورت است و در طول چندین سال گذشته بهبودی حاصل نشده است. 

 جمعیت زیادی در سالن انتظار دفا‌تر قطارهای مسافرتی رجاء، آژانس‌های خصوصی و ایستگاه‌های راه آهن وجود دارد که عواقب زیر را به دنبال دارد: 

 

پ.ن ۱: این انتقادات و پیشنهادات نیز برای سامانهٔ ارتباطات مردمی ریاست جمهوری ارسال شد.

پ.ن ۲: دوست عزیزی نظر دادند که این پست و پست قبل به اطلاعات مخاطب اضافه نمی‌کند و ممکن است مورد پسند برخی از مخاطبین قرار نگیرد.

پاسخ بنده به ایشان این بود که هدف جذب مخاطب نیست، بلکه هدف از ارسال چنین مطالبی که انشالله در آینده نیز ادامه خواهد داشت؛ نوعی فرهنگ‌سازی «انتقاد همراه با ارائهٔ پیشنهاد عملی و تلاش برای رساندن آن به گوش مسئولین مربوطه است.» چرا که انتقادات سطحی که مردم بین خود انجام می‌دهند (مانند این جملهٔ معروف که «آقا این چه مملکتیه!») نه تنها هیچ دردی را درمان نمی‌کند، بلکه باعث تضعیف دولت و نظام در ذهن مردم می‌شود.

ارسال انتقادات و پیشنهادات برای مسئولین یا انتشار آن‌ها در رسانه‌ها  باعث می‌شود تا برخی از این مشکلات حل شود. علاوه بر این، در این صورت از یک هم‌فکری جمعی استفاده شده که «همه چیز را همگان دانند.»

پ.ن ۳: می‌توانید سند PDF این مطلب را از اینجا بارگذاری کنید. (به دلیل طولانی بودن مطلب)


Share

ادامه مطلب
+ سیّد حسن کریمی ; ۱٠:۳٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٥/۱٢
comment نظرات ()