سید حسن کریمی

وب‌نوشت سید حسن کریمی

حمایت از کالای ایرانی و ماجرای جشن ازدواج

این‌که بنشینیم از موانع ازدواج بگوییم و بگوییم که باید جشن‌های ازدواج را ساده برگزار کرد؛ جهیزیه‌ها را ساده تهیه کرد؛ با قناعت زندگی کرد؛ ولی وقتی نوبت خودمان و فرزندان خودمان که رسید بگوییم فامیل ما فلان رسم و رسوم را دارند؛ شأن خانوادهٔ ما چنین است و خاله‌زنک‌های خاندان ما چنان‌اند و باید آبروداری کرد و... نمی‌گویم این کارها اسراف است! نمی‌گویم گناه است. فقط می‌خواهم بگویم خوب حرف می‌زنیم و پای عمل که می‌رسد کم می‌آوریم.

11 آبان جشن ازدواج بنده و همسر عزیز بود و به لطف خدا به اولین خانهٔ کوچک خودمان رفتیم.

خدا را شکر مراسم به سادگی و در عین حال با آبروداری برگزار شد. از ابتدا برای تهیهٔ جهیزیه تا جایی که توانستیم و در بازار موجود بود از تولیدات داخلی تهیه کردیم. هر چه باشد امسال سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایهٔ ایرانی است. برای این‌که علاوه بر این‌که حمایت از تولید ملی را در زندگی خود رعایت کرده باشیم، فرهنگ‌سازی نیز شده باشد، یک برچسب کوچک «ساخت ایران» روی کالاهای تولید داخل چسباندیم تا کسانی که برای دیدن منزل پس از مراسم می‌آیند به این مسألهٔ حمایت از تولید داخل پی ببرند.  

صرفاً جهت اطلاع(!): الکس جونز (گویندهٔ یک شبکهٔ رادیویی کوچک که درست یک ماه قبل از حادثهٔ 11 سپتامبر، خبر از واقعهٔ چنین حادثه‌ای داد.) در وبگاهش می‌گوید: جنگ با ایران از 5 سال پیش آغاز شده است. خرابکاری، ترور، عملیات‌های روانی، حمله به زیرساخت‌ها، جنگ سایبری و جدیداً «جنگ اقتصادی».

پ.ن: کاریکاتور استفاده شده در برجسب از تلخندک.نویسنده : سیّد حسن کریمی
تاریخ : ۱۳٩۱/۸/٢٠