سید حسن کریمی

وب‌نوشت سید حسن کریمی

دروغ‌پراکنی جنبش سبز این‌بار در مورد ناوشکن جماران

جنبش سبز به بهانه‌‌ی تقلب در انتخابات شروع شد و با پیوستن منافقین و سلطنت‌طلبان و حمایت سران استکبار از جمله آمریکا و اسرائیل و ریزش شدید طرف‌داران آن، به جنبشی رادیکال تبدیل شده است.

آن‌چه در مصاحبه‌ی اخیر موسوی، معجزه‌ی فضای مجازی خوانده می‌شود، (جرس) شایعه‌پراکنی‌ها، توهین‌ها و تمسخرهای بی‌شماری است که کذب بودن قسمت کمی از آن برای مردم اثبات شده است.


ناوشکن 94 متری جماران با قابلیت فرود بالگرد، نماد اعتماد به نفس و استقلال‌طلبی ایرانیان بر اساس اندیشه‌ی «ما می‌توانیم» پیر جماران  یکی از مهم‌ترین رویدادهای تاریخ نظامی  ایران است که به‌طرز ساده‌لوحانه‌ای مورد تمسخر غرب‌زدگانی قرار گرفته است که رویارویی فن‌آوری بومی را در برابر فن‌آوری ینگه‌دنیا امری محال و مضحک فرض می‌کنند. البته از نظر اینان، هیچ ایرادی ندارد ایران نیز، مانند عربستان و امارات با دادن هزاران امتیاز و از دست رفتن استقلال، ناو و ماهواره و موشک و... بخرد و خود را تجهیز کند. («هیچ ایرادی ندارد که یک کشور ناوشکن از یک کشور دیگر بخرد و نیروی نظامی خود را به آن مجهز کند. عیب از آنجا است که به مردم، به دروغ گفته می‌شود، ما خودمان ساخته ایم.» امید سبز)

عکس مورد استناد سایت‌های سبز از جمله بالاترین، که مشابه سایر عکس‌هایی که مورد بهره‌برداری جنبش سبز قرار می‌گیرند با کیفیت پایین منتشر شده، عکس زیر است که کلمه‌ی KRUPP را بر روی ناوشکن نشان داده است.

 با مشاهده‌ی عکس‌های دیگر ناوشکن از سایر زوایا؛ می‌توان به راحتی دریافت، کلمه‌ی KRUPP بر روی جرثقیل حمل بار در اسکله نوشته شده و نام شرکت سازنده‌ی جرثقیل - و نه خود ناوشکن - است؛ که این جرثقیل اصلا بر روی ناوشکن نصب نشده و در اسکله قرار دارد!

  

پیوستن ناوشکن جماران به ناوگان دریایی ارتش با حضور مقام معظم رهبری
برای اطمینان بیشتر، اگر کلمات کلیدی "Krupp destroyer" به معنی ناوشکن کروپ، یا "Krupp frigate" به معنی ناوچه‌ی کروپ یا حتی "Krupp corvette" به معنی ناوچه‌ی سبک کروپ را جستجو کنید، درمی‌یابید کروپ اصلاً توانایی تولید ناوچه را ندارد و تولیداتش در حد اسلحه یا همین جرثقیل نصب شده در ساحل است.

عکس اصلی:

مراسم پیوستن ناوشکن جماران به ناوگان دریایی ارتش با حضور مقام معظم رهبری

 

Share/Bookmark

 

 نویسنده : سیّد حسن کریمی
تاریخ : ۱۳۸۸/۱٢/٢٠