شایعات مربوط به حماس (عزاداری برای صدام، توهین به امام حسین (ع) و...)

 

١- شایعه ی اعلام سه روز عزای عمومی توسط حماس درپی اعدام صدام!
به نظر می آید اعلام سه روز عزای عمومی خبری درست است، ولی نه توسط حماس، بلکه توسط دولت لیبی!
اگرچه ممکن است برخی گروه های فلسطینی حامی صدام باشند و حتی برای او عزاداری کنند، ولی پخش این خبر در مورد حماس شایعه ای بود که در همان زمان از طرف نماینده ی حماس در ایران به شدت تکذیب شد و او از این خبر اظهار تعجب و نگرانی کرد.
همشهری:
"من نمی‌دانم این خبر از کجا آمد و چه کسی در پس انتشار این خبر بی‌اساس و دروغین بود. درج این خبر با آن ابعاد گسترده برای ما هم جای سئوال دارد. ما نه مراسمی برای عزاداری برگزار کردیم و نه حتی یک ساعت عزای عمومی اعلام کردیم. نه شعار دادیم و نه عکس او را بالای دست گرفتیم. این خبرها بی‌اساس و دروغ است. ما معتقدیم دست‌هایی در پس تدوین و نشر این خبر در رسانه‌ها و مطبوعات ایران وجود داشته که هدفشان ضربه زدن و خدشه‌دار کردن مناسبات مستحکم جنبش حماس با دولت و مردم عزیز ایران بوده است. اگر منظور شما سازمان‌هایی مثل جنبش فتح و حزب بعث فلسطین هستند این سئوال را باید از آنها داشته باشید."

حتی قبل از اعدام صدام نیز، وزیر اطلاع رسانی فلسطین، شایعات مربوط به مخالفت حماس با اعدام صدام را تکذیب کرده بود! (حماس: ما با اعدام صدام مخالف نیستیم.)

٢- شایعه ی توهین حماس به امام حسین (ع)
در این شایعه که منبع آن سایت "عراق نو" است، گفته شده، یکی از رهبران حماس در گفتگو با شبکه ی العالم گفته است: «سننتصر علی اسرائیل کما انتصر یزید علی الحسین» (بر اسرائیل پیروز خواهیم شد همچون پیروزی یزید بر حسین)!

این شایعه که در همین چند روز اخیر متولد شده را نیز مسئول اطلاع رسانی دفتر نمایندگی جنبش حماس در تهران تکذیب کرده است. (شایعه توهین حماس به امام حسین(ع) توطئه دشمنان اسلام است)
ابو سرور، مسئول اطلاع رسانی دفتر نمایندگی جنبش حماس: "آن ها می خواهند مانع ادامه حمایت های ملت های مسلمان به خصوص برادران شیعه از فلسطین و مظلومیت مردم فلسطین بشوند. در حالی که امام حسین(ع) تنها متعلق به شیعیان نیست. امام حسین اسوه آزادگان جهان و قیام او قیام مقدسی برای اقامه عدل و حق بوده و هیچ انسان مسلمانی به خود این جرات را نمی دهد که در مورد ایشان چنین عباراتی را بر زبان بیاورد."

نکته ی قابل توجه در این جملات این است که یک سنی اینچنین امام حسین (ع) را مدح می کند.

نکته ی جالب دیگر سخنان خالد مشعل است: "بعد از انقلاب اسلامی، ملت فلسطین فهمید که باید راه امام حسین را انتخاب کند" و "پدر معنوی ما امام خمینی است"!


3- شایعه ی ناصبی بودن فلسطینیان
سایت امت اسلامی به خوبی به این موضوع پرداخته است:

وبلاگ آرمان خواهی در مطلبی با عنوان «غزه، رسواگر مرتجعان» می‌نویسد:

از اینها گذشته، ناصبی خواندن فلسطینی ها شایعه ای است که صهیونیست ها بر زبان مذهبی ها انداخته اند در حالی که آنان از برادران شافعی مذهب اند که نزدیکترین فرقه به شیعه است و رسم معمول میان شان، به زیارت اهل بیت رفتن است و جالبتر اینکه امام شافعی، رئیس این مذهب که خود مداح اهل بیت بوده است، متولد شهر خونین «غزه» است و سخنان فتحی شقاقی از مجاهدان اینان پیرامون امام حسین رسواگر همگان است.

همچنین وبلاگ یهود شناخت در مطلبی با عنوان «فلسطینی‌ها شافعی هستند، نه ناصبی» در این باره می‌نویسد:

خیلی جالب است کسانی که ذره ای تعصب دینی و مذهبی ندارند، به فلسطینی ها که می رسند غیرتشان برای اهل بیت گل می کند و با این ادعا که فلسطینی ها و بچه های حماس، ناصبی و جسارت کننده به اهل بیت هستند، حمایت از آنها را نا لازم می دانند. خشکه مقدس هایی هم هستند که کربلا و نجف را در اشغال شیطان بزرگ می بینند اما رگ غیرت شان تکان نمی خورد ولی وقتی به مردم فلسطین که ده روز است سیدحسن نصرالله شیعه دارد برایشان گلو پاره می کند می رسند، به یاد حرمت ائمه می افتند. کاش یک نفر پیدا می شد که از این جماعت بپرسد اینها چه ناصبیهایی هستند که دشمن ترین رژیم با مکتب تشیع، یعنی رژیم وهابی سعودی، بیش تر از هر رژیمی به نابودی و شکست شان مشتاق است.

حالا گیرم که فلسطینیها، دشمن اهل بیت باشند. کدام یک از دو رفتار زیر در دراز مدت می تواند آنها را به اهل بیت علاقه مند کند: حمایت پیروان اهل بیت از آنها در برابر آدمکشان صهیونیست یا تنها گذاشتن آنها در برابر این خونخواران؟

به هر حال، این ادعا که فلسطینی ها، ناصبی هستند، دروغ محض است و از جنس دروغهای شاخداری همچون خرید زمین فلسطینی ها توسط یهودیها است

بیشتر مردم فلسطین، پیرو مذهب شافعی هستند و اتفاقا، ابوعبدالله محمدابن ادریس شافعی، رهبر این فرقه، متولد غزه بوده است.در مورد شافعی بودن مردم فلسطین می توانید به این منبع رجوع کنید:
«
الموسوعة المیسرة فی الادیان و المذاهب المعاصرة، مانع بن حماد الجهنی، ج ۲، ص ۱۲۴»

جالب اینجاست که در میان فرقه های چهارگانه اهل سنت، نزدیک ترین فرقه به تشیع از نظر علاقه و احترام به اهل بیت و احکام فقهی، همین فرقه شافعی است.

و اما در میان خبرهای منتشر شده از تهاجم رژیم صهیونیستی، خبری بود که دقت در آن نشان دهنده علاقه مندی مردم فلسطین به اهل بیت پیامبر است. : بمباران مسجد علی ابن ابی طالب واقع در محله الزیتون شهر غزه، توسط جنگنده های اسرائیلی در روز ۱۰ دی. بله! مسجد علی ابن ابی طالب!

مدعیان ناصبی بودن مردم فلسطین، به این سئوال جواب دهند که چگونه مردمی می توانند هم لعنت کننده اهل بیت باشند و هم آنقدر برای آنها احترام و تقدس قائل باشند که نام شان را بر مساجد خود بگذارند؟

پس از جلب شدن توجهم به نام مسجدی که در خبر بالا آمده است، کنجکاو شدم که جستجوی بیشتری در مورد اسامی مساجد فلسطین انجام دهم که با جستجویی مختصر، به نتایج جالب توجهی رسیدم. به طور حتم جستجوی بیشتر، نتایج جالبتری به همراه خواهد داشت. در ادامه به چند نمونه اشاره می کنم:

ـ مسجد «الامام علی ابن ابی طالب» واقع در نابلس!
این مسجد در حواره از توابع شهر نابلس، در کرانه باختری رود اردن واقع شده است که در این صفحه می توانید تصاویر و مشخصات آن را ببینید. (تذکر: اگر صفحه درست باز نشد، روی صفحه رایت کلیک کنید. پس از باز شدن منو، در قسمت Encoding، روی گزینه Arabic کلیک کنید.)

- مسجد فاطمة الزهراء

حداقل دو مسجد با این نام در فلسطین وجود دارد. یکی در قریه ارتاح، واقع در جنوب طولکرم که در اینجا می توانید تصویر آن را ببینید و دیگری در شهر نابلس که در فهرست این صفحه می توانید نام آن را ببینید. در همین صفحه می توانید نام مسجد امام علی نابلس را هم ببینید.

- مسجد «الحسین بن علی» واقع در نوار غزه و الخلیل!

حداقل دو مسجد به این نام در فلسطین وجود دارد:
یکی در حی الصبرة واقع در نوار غزه که در این صفحه، ضمن ارائه فهرستی از اسامی شهدای اخیر غزه، نام آن آمده است. در این صفحه، ذیل تیتر «أسماء شهداء الصبرة وتل الإسلام»، نام مسجد «الحسین بن علی» را می توانید ببینید. همچنین در همین صفحه، اسامی دو نفر از شهدای بمباران مسجد علی ابن ابی طالب سابق الذکر هم آمده است.
مسجد «حسین بن علی» دیگر، در خیابان «عین سارة» شهر الخلیل واقع شده است. در این صفحه و این صفحه، اعلامیه هایی در مورد برگزاری یک راهپیمایی در الخلیل آمده است که نقطه شروع آن، مسجد الحسین بن علی، بیان شده است.
**
در مورد شبهه ناصبی بودن مردم فلسطین، شهید مطهری در سال ۱۳۴۹ سخنانی داشته اند که در ادامه آن را می خوانیم: «یک وقتی شایع بود و شاید هنوز هم در میان بعضیها شایع است‏، یک وقتی دیدم یک کسی می‏گفت: این فلسطینیها ناصبی هستند. ناصبی‏ یعنی دشمن علی علیه السلام. ناصبی غیر از سنی است. سنی یعنی کسی که‏ خلیفه بلا فصل را ابوبکر می‏داند و علی علیه السلام را خلیفه چهارم می‏داند و معتقد نیست که پیغمبر شخصی را بعد از خود به عنوان خلیفه نصب کرده است‏. می‏گوید پیغمبر کسی را به خلافت نصب نکرد و مردم هم ابوبکر را انتخاب‏ کردند. سنی برای امیرالمؤمنین احترام قائل است چون او را خلیفه چهارم و پیشوای چهارم می‏داند و علی را دوست دارد. ناصبی یعنی کسی که علی را دشمن می‏دارد. حال یک کسی می‏آید می‏گوید این‏ فلسطینیها ناصبی هستند. آن یکی می‏گوید. این به آن می‏گوید، او هم یک‏ جای دیگر تکرار می‏کند و همین طور. اگر ناصبی باشند کافرند و در درجه‏ یهودیها قرار می‏گیرند. هیچ فکر نمی‏کنند که این، حرفی است که یهودیها جعل کرده‏اند. در هر جایی یک حرف جعل می‏کنند برای اینکه احساس همدردی‏ نسبت به فلسطینیها را از بین ببرند. می‏دانند مردم ایران شیعه‏اند و شیعه‏ دوستدار علی و معتقد است هر کس دشمن علی باشد کافر است، برای اینکه‏ احساس همدردی را از بین ببرند، این مطلب را جعل می‏کنند. در صورتی که‏ ما یکی از سالهایی که مکه رفته بودیم، فلسطینیها را زیاد می‏دیدیم، یکی‏ از آنها آمد به من گفت: فلان مسأله از مسائل حج حکمش چیست؟ بعد گفت‏ من شیعه هستم، این رفقایم سنی‏اند. معلوم شد داخل اینها شیعه هم وجود دارد. بعد خودشان می‏گفتند بین ما شیعه و سنی هست. شیعه هم زیاد داریم‏. همین لیلا خالد(۳) معروف، شیعه است. در چندین نطق و سخنرانی خودش‏ در مصر گفته من شیعه‏ام. ولی دشمن یهودی یک عده مزدوری را که دارد، مأمور می‏کند و می‏گوید: شما پخش کنید که اینها ناصبی‏اند. قرآن دستور داده در این موارد اگر چنین نسبتهایی نسبت به افرادی که جزو شما هستند و مثل شما شهادتین می‏گویند، شنیدید وظیفه‏تان چیست.»(۴)

پی نوشت:

http://qods.persianblog.ir/post/61
١- چریک فلسطینی که در چند عملیات هواپیما ربایی شرکت داشت.
٢
- صهیونیستها تنها ۵/۲ درصد از سرزمین فلسطین را با خرید زمین به دست آورده اند و مابقی آن را به ضرب مسلسل و توپ و تانک و بمب، غصب کرده اند. برای توضیح بیشتر به این آدرس مراجعه کنید: http://qods.persianblog.ir/post/61

٣- شهید مطهری، آشنایی با قرآن، جلد۴، پاورقی صفحه ۳۲. این گفتار را که شهید مطهری در ضمن تفسیر سوره نور در مسجد الجواد بر زبان آورده اند.


/ 7 نظر / 28 بازدید

سلام ما وبلاگی را ترتیب داده ایم که قرار است نقش وبلاگ مادر را ایفا کند و موضوعش غزه است از همه ی وب هایی که چنین موضوعی دارند دعوت می کنیم که به این وب و در واقع به این زنجیره ملحق شوند . برای الحاق ID:SOGEZEYTUN@YAHOO.COM به ما اسمی که میخواهید لینکتان داشته باشد بعلاوه ی آدرس وبلاگتان را به ارسال کنید . در صورت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به این آدرس میل بفرستید. شرکت شما را در این انتفاضه ی وبلاگی تبریک می گوییم . با تشکر " یا حق"

سلام ما وبلاگی را ترتیب داده ایم که قرار است نقش وبلاگ مادر را ایفا کند و موضوعش غزه است از همه ی وب هایی که چنین موضوعی دارند دعوت می کنیم که به این وب و در واقع به این زنجیره ملحق شوند . برای الحاق ID:SOGEZEYTUN@YAHOO.COM به ما اسمی که میخواهید لینکتان داشته باشد بعلاوه ی آدرس وبلاگتان را به ارسال کنید . در صورت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به این آدرس میل بفرستید. شرکت شما را در این انتفاضه ی وبلاگی تبریک می گوییم . با تشکر " یا حق"

رضا

سلام من در مورد اینکه فلسطینی ها ناصبی هستند یا نه هیچ اظهار نظری نمی کنم ولی در مورد دلیل هایی که شما برای رد این مساله آورده اید می خواستم بگویم وجود مساجدی با نام علی بن ابی طالب یا فاطمه الزهرا یا ... دلیل بر ناصبی نبودن نیست چرا که در عربستان که مهد وهابی های ناصبی است و در ناصبی بودن وهابی ها شکی نیست به تعداد زیاد مساجد با نام علی یا فاطمه زهرا یا ... مشاهده میکنیم در اینجا خوب به یه روایت اشاره کنم که امام می فرمایند ناصبی کسی نیست که بگوید من دشمن محمد و آل محمد هستم چون کسی چنین حرفی نمی زند بلکه ناصبی کسی است که با شما شیعیان دشمن باشد.

pooya andish

وبلاگ خوبی داری موفق باشی به شما لینک شدیم دوست داشتی ما را هم لینک کن و به ما هم سر بزن [لبخند]

pooya andish

در مورد نظر رضا: از شما می خواهم یک کمی راجع به مطلب زیر فکر کنی و آنوقت متوجه می شوی که باید به شایعات گوش کرد یا به حرف مستقیم افراد. در جنگ جوانی قوی هیکل از سپاه معاویه مبارز می طلبید. عاقل مردی از سپاه امام علی ع به میدان رفت . وقتی به جوان نزدیک شد. دید که دارد دشنام می دهد. گوش که کرد دید سب مولا را می کند. به او گفت چرا به علی ع دشنام میدهی؟ گفت چرا دشنام ندهم در حالی که می گویند قاتل عثمان است و شنیده ام نماز نمی خواند. !!! ؟؟؟ .... ... باید راجع به شایعات عاقلانه اندیشید که خداوند خود می فرمایند: راجع به برادر خود حسن ظن داشته باشید... و چرا زمانی که خبرچینان برای فتنه بین شما سخن پراکندند. با خود نگفتید که این سخنان صحیح نیست... و آیا غصب امامت و خلافت علی ع جز با شایعه نابکاران نبود؟ پس کمی تامل....

حامد

در جواب دوستی که گفته اند وجود مساجدی با نام امام علی و سایر اهل بیت، دلیلی بر ناصبی نبودن نیست چون در عربستان مهد وهابیت هم مساجدی با این نام هست می گویم، اتفاقا عربستانی ها هم ناصبی نیستند. چون اولا اکثریت قریب به اتفاق مردم عربستان وهابی نیستند و وهابیت ایدئولوژی طبقه حاکمه است و اتفاقا بیشتر قربانیان وهابیت در عربستان، اهل سنت این کشور بوده اند و نه شیعیان این کشور. ثانیا خود وهابیت هم با ناصبی گری به مفهوم خاص خود یکی نیست. شما اگر در نماز جمعه های مکه یا مدینه شرکت کرده باشید می بینید که خطبای جمعه، از حضرت علی هم ضمن تجلیل از ایشان، روایت نقل می کنند.

سیروان کردستانی

خاکبر سرت عرب بدبخت اینها دارن4 تا خر مثل تورو سرکارمیذارن گفتن واژه خلیج عربی توسط مشعل چی