دروغ‌پراکنی جنبش سبز این‌بار در مورد ناوشکن جماران

ناوشکن 94 متری جماران با قابلیت فرود بالگرد، نماد اعتماد به نفس و استقلال‌طلبی ایرانیان بر اساس اندیشه‌ی «ما می‌توانیم» پیر جماران  یکی از مهم‌ترین رویدادهای تاریخ نظامی  ایران است که به‌طرز ساده‌لوحانه‌ای مورد تمسخر غرب‌زدگانی قرار گرفته است که رویارویی فن‌آوری بومی را در برابر فن‌آوری ینگه‌دنیا امری محال و مضحک فرض می‌کنند. البته از نظر اینان، هیچ ایرادی ندارد ایران نیز، مانند عربستان و امارات با دادن هزاران امتیاز و از دست رفتن استقلال، ناو و ماهواره و موشک و... بخرد و خود را تجهیز کند. («هیچ ایرادی ندارد که یک کشور ناوشکن از یک کشور دیگر بخرد و نیروی نظامی خود را به آن مجهز کند. عیب از آنجا است که به مردم، به دروغ گفته می‌شود، ما خودمان ساخته ایم.» امید سبز)

عکس مورد استناد سایت‌های سبز از جمله بالاترین، که مشابه سایر عکس‌هایی که مورد بهره‌برداری جنبش سبز قرار می‌گیرند با کیفیت پایین منتشر شده، عکس زیر است که کلمه‌ی KRUPP را بر روی ناوشکن نشان داده است.

 با مشاهده‌ی عکس‌های دیگر ناوشکن از سایر زوایا؛ می‌توان به راحتی دریافت، کلمه‌ی KRUPP بر روی جرثقیل حمل بار در اسکله نوشته شده و نام شرکت سازنده‌ی جرثقیل - و نه خود ناوشکن - است؛ که این جرثقیل اصلا بر روی ناوشکن نصب نشده و در اسکله قرار دارد!

  

پیوستن ناوشکن جماران به ناوگان دریایی ارتش با حضور مقام معظم رهبری
برای اطمینان بیشتر، اگر کلمات کلیدی "Krupp destroyer" به معنی ناوشکن کروپ، یا "Krupp frigate" به معنی ناوچه‌ی کروپ یا حتی "Krupp corvette" به معنی ناوچه‌ی سبک کروپ را جستجو کنید، درمی‌یابید کروپ اصلاً توانایی تولید ناوچه را ندارد و تولیداتش در حد اسلحه یا همین جرثقیل نصب شده در ساحل است.

عکس اصلی:

مراسم پیوستن ناوشکن جماران به ناوگان دریایی ارتش با حضور مقام معظم رهبری

 

Share/Bookmark

 

 

/ 5 نظر / 117 بازدید
میترا

تشکر از اطلاع رسانیتون

سعید

واقعا اول که عکس رو دیدم شک کردم متشکرم از غبار روبی شما

با تاسف باید گفت که واقعا چه آدمهای احمقی پیدا میشن که افتخار ملی خودمان را نمیتوانند قبول کنند و آب به آسیاب دشمنان میریزند من خودم از نزدیک شاهد مرحله به مرحله ساخته شدن ناوشکن بدست متخصصان نیروی دریایی کشور عزیزمان بودم اونوقت این حرفا....

بله جرثقیل روی اسکله توسط شرکت کروپ آلمان اونهم قبل از انقلاب ساخته شده و ربطی به ساخت ناوشکن نداره واقعا چرت گفته اند که ناوشکن ساخت آلمانه.

آدرس جبهه جهادگران مجازی برای لینک دادن: www.cjf.ir