سابقه نستله

نستله علاوه بر فعالیت در اسرائیل به دلیل کار اجباری کودکان در مزارع و فروش محصولاتی که موجب مرگ چندین کودک شیرخواره شده، در برخی نقاط دنیا تحریم شده است.

 به گزارش سرویس اقتصادی برنا، به نقل از وب سایت" بایکوت کالاهای اسراییلی"،نستله یک کمپانی تغذیه بین‌المللی است که در سال 1866 میلادی در سوئیس توسط "هانری نستله" تاسیس شد و اکنون در 100 کشور جهان، 350 شعبه دارد، بزرگترین شرکت تولیدکننده مواد غذایی در جهان است که حضور خود در اسرائیل را از سال 1995 آغاز کرده و اکنون به یکی از بزرگترین سرمایه گذاران رژیم صهیونیستی اسرائیل تبدیل شده است. محصولات غذایی نسکافه، سرلاک، مگی، کافی میت و ... از جمله تولیدات این شرکت در سطح جهانی است.

بنا بر این گزارش این شرکت در سال 1995 با خرید 10 درصد سهام شرکت اسراییلی تولید مواد غذایی "اوسم" نخستین گام برای سرمایه گذاری در اسرائیل را برداشت و دو سال بعد با تزریق سرمایه گذاری 140 میلیون دلاری به این شرکت سهم خود را به 50 درصد افزایش داد.

گزارش‌ها حاکی است، در سال 2002 این شرکت تحت قراردادی میان اسراییل و سوییس بیش از 80 میلیون دلار به اقتصاد این رژیم صهیونیستی تزریق کرد.

پیش از این نستله در سال 2000 میلادی نیز ، مبلغ 6/14 میلیون دلار به صندوق غرامت هلوکاست واریز کرده که بیانیه رسمی این پرداخت در پایگاه اینترنتی این شرکت به ثبت رسیده است.

 این شرکت همچنین یکی از سهام‌داران عمده شرکت تولید لوازم آرایشی و زیبایی اورئال " (یکی دیگر از حامیان بزرگ رژیم صهیونیستی) است.

 این شرکت سوییسی هم اکنون تحت همکاری مشترک با شرکت اسراییلی "اوسم"   (Osemیک کارخانه 1700 متر مربعی در اسراییل راه اندازی کرده و قرار است تحت یک سرمایه گذاری 6/5 میلیون دلاری این کارخانه را توسعه دهد.

 طبق این گزارش،سرمایه گذاری‌‌های کلان شرکت نستله در این کشور موجب کاهش چشمگیر نرخ بیکاری در آن شده است.

این شرکت در سال 1998 جایزه جوبیلی (Jubilee Award) را از دست "بنیامین نتانیاهو"- نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی - به عنوان بزرگترین شرکت‌ تامین کننده اقتصاد اسرائیل دریافت کرده است . این بزرگترین جایزه ایست که اسرائیل اعطا کرده‌است و تنها به اشخاص و یا سازمان‌هایی اختصاص می‌یابد که با سرمایه گذاری و مبادلاتشان، بیشترین تاثیر را در قدرتمند کردن اقتصاد اسرائیل داشته باشند.

 

 

 به دنبال اعتراضات شدید بسیاری از گروه‌‌های حامی حقوق بشر از سال 1997 نام شرکت نستله به دلیل ارتباط اقتصادی با رژیم صهیونیستی در لیست سیاه این گروه‌‌های حقوق بشری قرار گرفته و فروش بسیاری از محصولات این شرکت همچون نسکافه نستله، محصولات مگی و کاکائوهای کیت کت در بسیاری کشورهای عضو "لیگ عرب" همچون مصر، لبنان، عربستان سعودی و سوریه ممنوع شده است.

 همچنین 5 سال پیش صدها پرنده، دام و حیوان خانگی در ونزوئلا مردند. کارشناسان علت مرگ را بیماری کبدی ناشی از مواد غذایی آلوده تشخیص دادند. این مواد غذایی، توسط نمایندگی نستله در این کشور توزیع شده بود. مجلس ملی ونزوئلا، نستله را مقصر شناخت و آن را به پرداخت غرامت افراد محکوم کرد.

 بر اساس گزارشی که نشریه‌ی فوربس نیز به نقل از سازمان جهانی کار منتشر کرد، نستله، برای تولید شکلات از کارگران خردسال استفاده می‌کند. در بررسی‌های بعدی مشخص شد بیش از دویست و پنجاه هزار کودک آفریقایی، در مزارع این شرکت در غرب آفریقا کار می‌کنند.


Nescafé Nescafe.gif Perrier perrier.jpg Vittel vittel.jpg Pure Life   Carnation   Libby's libby.gif Milkmaid   Nesquik   Maggi maggi.gif Buitoni buitoni.gif Crosse & Blackwell   Milkybar, KitKat, Quality Street, Smarties, After Eight, Lion, Aero, Polo sm_kitkat.gif Shreddies cereal sm_shreddies.gif KitKat, Quality Street, Smarties, Baci, After Eight, Baby Ruth, Butterfinger, Lion, Aero, Polo, Frutips,   Felix - cat food   L'Oréal (important interest) loreal.gif


http://www.tulumba.com/mmTULUMBA/Images/FB847554YT654_250.jpghttp://www.tulumba.com/mmTULUMBA/Images/FB571003HG881_250.jpghttp://www.21food.com/userImages/goodwilltrust/goodwilltrust$12614420.jpg
منابع:
Boycott Israel
ما صهیونستی نیستیم!

/ 2 نظر / 79 بازدید
مدیر وب سایت جایزه

دوست عزیز، سلام وب سایت جایزه، وب سایت شماست. در وب سایت خودتون عضو شوید تا در سود و زیان آن سهیم باشید.