کالای اسرائیلی بخرید، حالش را ببرید

وارد فروشگاه می‌شوم و می‌پرسم لپ‌تاپ با پردازشگر AMD دارید؟ چند مدل دارد ولی می‌خواهد بپرسد چرا دنبال پردازشگر AMD می‌گردم.

می‌گویم چون Intel جزء حامیان اسرائیل است.

این‌جاست که دیگر بحث‌ها شروع می‌شود. به چندین دلیل غیرمنطقی می‌خواهد متقاعدم کند که Intel بخرم:

ـ می‌دونین AMD همون Intel بوده

- بله می‌دونم یه عده کارکنان Intel بودن که ازش جدا شدن. ولی الآن یک شرکت جداس ربطی به Intel نداره.

- به هر حال اگر Intel بخرین دستتون بازتره اکثر لپ‌تاپا پردازشگر Intel دارن. مثلاً همین حدود قیمتی که شما می‌خواین این مدل هست...

- ممنون ولی چیزی که من نیاز دارم از بین همین مدلای AMD پیدا می‌شه.

- ضمناً اینم بدونین AMD بیشتر داغ می‌کنه یک مشکلاتی داره...

- خیر این مشکلی که می‌گین مربوط به حداقل 5-6 سال پیش می‌شه که الآن رفع شده. لپ‌تاپ خودم که دو سال پیش خریدم هم AMD داشت، که تا حالا هیچ مشکلی نداشته حتی خیلی بهتر از لپ‌تاپای با پردازشگر Intel کار می‌کنه.

بالاخره از همین فروشنده، لپ‌تاپ با پردازشگر AMD خریدم. احساس می‌کنم تمام این بحث‌ها به خاطر عذاب وجدان خودش بود! ته دلش می‌دانست باید حامیان اسرائیل را تحریم کرد. ولی می‌خواست به وجدانش بگوید «دیدی؟! همین یک نفر هم که دنبال تحریم اسرائیل بود بالاخره بی‌خیال شد و قبول کرد. پس تو هم بی‌خیال!»

یکی از توجیهاتی که بسیار زیاد آورده می‌شود؛ (اگرچه همهٔ ما، ته دلمان می‌دانیم که همهٔ این‌ها توجیه است!) این است که تمام شرکت‌های بزرگ دنیا دست اسرائیل است و اگر بخواهیم اسرائیل را تحریم کنیم، هیچ چیز نباید بخریم! از سیستم عامل وینوز مایکروسافت گرفته تا موتور جستجوی گوگل!

اولاً این نوع طرز فکر، نتیجهٔ غرب‌زدگی مزمن است که ما فکر کنیم اگر اسرائیل را تحریم کنیم دیگر زندگی‌مان فلج می‌شود! غرب ما را تحریم کرد؛ نه تنها فلج نشدیم، بلکه یاد گرفتیم روی پای خود بایستیم و هر روز قوی‌تر شدیم. با تحریم اسرائیل نیز، نه تنها فلج نخواهیم شد، بلکه علاوه بر ضربه‌ای که به اسرائیل وارد می‌شود، اتفاقاً  به نفع صنعت خودمان است. چه بهتر هم‌زمان با تحریم اسرائیل سعی کنیم کالاهای ساخت داخل را جایگزین کالاهای اسرائیلی کنیم. مثلاً نوشابه‌های (حتی چه بهتر دوغ، آبجو حلال و سایر نوشیدنی‌های کم‌ضررتر یا مفید دیگر را جایگزین نوشابه کنیم.) ساخت داخل را به جای کوکاکولا (Coca Cola و نمایندگی آن خوشگوار)، پپسی (PEPSI، مخفف Paid Every Penny Saving Israel، هر پنی هزینه شده خرج نجات اسرائیل می‌شود.)، فانتا (Fanta)، اسپرایت (Sprite) و سون‌آپ (7UP) خریداری کنیم.

ثانیاً این حرف همان‌قدر اشتباه است که شب امتحان بگوییم حالا که نمی‌توانم کل کتاب را بخوانم اصلاً نمی‌خوانم! خوب آدم عاقل! تو تلاشت را بکن حداقل شاید درست پاس شود؛ نمرهٔ بالا پیش‌کش! نه شور شور، نه بی‌نمک. ما تا جایی که می‌توانیم و برایمان محرض است که فلان شرکت‌ها علناً از اسرائیل حمایت مالی می‌کنند و حتی مالک سهام آن سرمایه‌داران اسرائیلی هستند، تحریم بکنیم؛ تحریم مایکروسافت و سایر شرکت‌هایی که مطمئن نیستیم حامی اسرائیل باشند، پیش‌کش!

در پایان، برای اطلاع از لیست شرکت‌های حامی اسرائیل و مدارک و مستندات مبنی بر حمایت آن‌ها از اسرائیل یا مالکیت آن‌ها به وسیلهٔ اسرائیل می‌توانید به وبگاه ستاد پیگیری تحریم کالاهای صهیونیستی مراجعه کنید. هم‌چنین اگر به دنبال وبگاهی غیرایرانی می‌گردید تا بدانید نظر خارجی‌ها چیست (!) به Innovative Minds مراجعه کنید.


Share

/ 13 نظر / 31 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دنیا

سلام،ممنون از جوابتون. موفق باشید[لبخند]

بابای غریب

سلام وبلاگ زیبایی دارید، خوشحال میشم تبادل لینک کنیم.

بابای غریب

رمضان می رود و می برد از کف دل ما آنکه یک ماه صفا یافت از او محفل ما رمضان عقده گشا بود گنهکاران را وای اگر اورود و حل نشود مشکل ما حال که ای ماه خدا می روی آهسته برو که ندانی چه کند رفتم تو با دل ما... پیشاپیش عید سعید فطر بر شما مبارک باد.

الف م

سلام بسیار بسیار عالی و قابل توجه بود ممنون استفاده کردم . التماس دعا

یوسف

سلام خوشحال میشم منم لینک کنید اگه مایل بودین به اسم راه رهبری بزنین ممنون به منم خبر بدین لینکتون کنم www.rahrahbari.blogfa.com

یوسف

سلام خوشحال میشم منم لینک کنید اگه مایل بودین به اسم راه رهبری بزنین ممنون به منم خبر بدین لینکتون کنم www.rahrahbari.blogfa.com

نظر

تحریم موضوع مهمیه...چون بدجور داره به ایران فشار میاره (تو این شک نکن). طبق حرف شما اکثر شرکت های بزرگ, اسرائیلی هستند یا حامی علنی اسرائیل. ظاهرا تعداد زیادیشون هم رقیب ندارند. پس یک ایرانی, که تحت امر رهبریه! یک آپشن بیشتر نداره...بره از اول شروع کنه !!! تا خودش به پیشرفت دست پیدا کنه. درست؟!...غلط! متاسفانه شما خبر ندارید که جمعیت ما بسیار کمتر از اونیه که با تحریم اسرائیل و حامیانش ضرری بهش زده باشیم. لذا از این راه فقط خودمون رو عقبتر انداختیم و هیچ فشاری هم به اسرائیل نیاوردیم. چرا که بقیه دنیا با ما هم رای نیستند و همچنان محصولات اسرائیلی خواهند خرید. به نظر من آقای خامنه ای و همچنین خمینی اشتباه میکنند و این نشانه عدم بینش سیاسی ایشان است. به نوعی از روی غیرت و یک دندگی و پافشاری همچین خط مشیی صادر شده نه از روی سیاست. تا وقتی که این سیستم در روابط خارجه ایران حکم فرما باشه همچنان عقب و عقب تر خواهیم رفت.

نظر

Pay Every Penny Saving Israel....نه واقعا فکر کردی این اسم رو از روی این گذاشتن....اگر واقعا همچین فکری میکنی که دیگه نمیدونم چی بگم.... pepsin آنزیمیست که در تولید این محصول بکار رفته و اسم پپسی هم از روی همین گذاشته شده.

نظر

آقا....خوب و خوش و سلامت باشی...سعی کن آزارت به کسی نرسه و کسی رو چه مسلمون چه غیر مسلمون چه طرفدار سیستم فکریت چه مخالف سیستم فکریت آزار ندی و بر هم رای کردنش با خودت اصرار نورزی...بنده با شما بحثی ندارم. ما را به خیر و شما را به سلامت. به امید روزی که ایران و ایرانی و بقیه ملت دنیا از شر حکومت های فاسد, یک دنده و بی خرد رها بشن.

...

ممنون