آیا ما جنایت‌کاریم؟!

کافی است موضعی در حمایت از نظام یا در مخالفت سبزها بگیریم تا روزی ده برچسب دشت کنیم: جیره‌خوار، مزدور، خشونت‌‌طلب، وحشی، لباس شخصی، فاشیست، فریبخورده، مرتجع، امل و جنایت‌کار.

البته باید از کسانی که ما را برچسب باران می‌کنند پرسید چگونه ممکن است چندین میلیون جیره‌خوار و خشونت طلب در کشور داشته باشیم؟ آیا به‌راستی اکثریت مردم ایران چنین کسانی هستند؟ و البته ما از این برچسب باران دلسرد نمی‌شویم ولی بد نیست برای کسانی که از روی ناآگاهی چنین میگویند، باز هم تکرار کنیم ما خشونت طلب نیستیم، بلکه خشونت‌ها را ناشی از تخلف از قانون می‌دانیم و معتقدیم باید طبق قانون با متخلفین برخورد شود. ما از رهبرمان حمایت می‌کنیم، چون معتقدیم خدمت‌گزار مردم است، نه دل‌بسته به مقام و منسب و قدرت.

مگر رهبر ما در خطبه‌های نماز جمعه‌ی تاریخی 29 خرداد مخالفت خود را با خشونت‌‌های کوی دانشگاه و کهریزک اعلام نکرد؟ مگر در سخنرانی 19 دی بسیجیان و مردم را از اعمال خودسرانه منع نکرد و برخورد با هتاکان روز عاشورا را مختص به مجاری قانونی ندانست؟ مگر جنایت‌های کهریزک از راه قانون پیگیری نشد؟

چشمانتان را باز کنید و حقیقت را ببینید. لحظه‌ای هیاهوها و سوت و کف‌ها و خبرها و شایعات را فراموش کنید و فکر کنید.

«انسان دلش خون می‌شود از بعضى از این قضایا؛ بروند توى کوى دانشگاه، جوان‌ها را، دانشجوها را - آن هم دانشجوهاى مؤمن و حزب‏اللهى را، نه آن شلوغ‏کن‏ها را - مورد تهاجم قرار بدهند، آنوقت شعار رهبرى هم بدهند! دل انسان خون می‌شود از این حوادث. زورآزمائى خیابانى بعد از انتخابات کار درستى نیست، بلکه به چالش کشیدن اصل انتخابات و اصل مردم‏سالارى است.» نماز جمعه‌ی 29 خرداد

«موضوع دیگرى که در بیانات دوستان مطرح شد، تخلفات یا حتّى جنایاتى است که در خلال این حوادث از سوى نیروهاى ناشناس انجام گرفته. شما اشاره کردید به مسائل کوى دانشگاه یا از این قبیل مسائل - حالا کوى دانشگاه را چند نفر از دانشجویان عزیز تکرار کردند؛ شبیه کوى دانشگاه، مسائل دیگرى هم در این مدت اتفاق افتاده - یا مثلاً قضیه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى کهریزک را گفتند. این قضایا واقعاً یکى از آن مشکلات و معضلات کار دستگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هاى اجرائى است. اولاً این را به طور قاطع بدانید که با اینها برخورد خواهد شد. حالا نمیخواهیم جنجال بکنیم که دستور بدهیم، این دستور توى رسانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها پخش بشود، باز یک پیوست زده بشود، باز یک پیرو زده بشود؛ من دوست ندارم کار تبلیغاتى انجام بگیرد؛ اما از اولین روزها دستور داده شده و کسانى دنبال هستند؛ منتها کارها باید درست با دقت و با مراقبت پیش برود.

در کوى دانشگاه، در آن شب معین، قطعاً تخلفات بزرگى انجام گرفته، کارهاى بدى انجام گرفته. ما گفته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ایم پرونده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى ویژه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اى براى این کار تهیه شود و به طور دقیق دنبال بگردند و مجرمان را پیدا کنند و وقتى پیدا کردند، به وابستگى‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هاى سازمانى آنها هم هیچ نگاه نکنند و باید مجازات شوند؛ این را من به طور قاطع گفتم.

من از فعالیتهاى پلیس امنیتى‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مان، پلیس انتظامى‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مان، دستگاه بسیجمان تشکر میکنم؛ اینها خیلى کارهاى بزرگى کردند، کارهاى خوبى کردند؛ لیکن این یک بحث جداست. اگر کسى در وابستگى به هر کدام از این سازمانها یک تخلفى انجام داده، یک جرمى انجام داده، او هم باید جداگانه بررسى شود. نه خدمت اینها را به حساب جرم آنها ندیده میگیریم، نه جرم آنها را به حساب خدمت اینها ندیده میگیریم؛ حتماً باید دنبال بشود و دنبال خواهد شد. همینطور قضیه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى کهریزک، که حالا آن اعلام شد، پخش شد. قضیه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى کوى دانشگاه هم دنبال میشود؛ حتّى افرادى که کسانشان در این قضایا یا به قتل رسیدند - تعداد معدودى هستند - یا آسیب دیدند، آسیب مالى دیدند. بنا شده براى هر کدام اینها پرونده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى جداگانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اى تشکیل بدهند. دستور داده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ایم، گفته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ایم و این قضایا را دنبال خواهیم کرد؛ منتها توجه کنید که این مسائل هیچکدام نباید با مسئله‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى اصلى بعد از انتخابات خلط شود. حادثه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى اصلى نباید تحت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌الشعاع این حوادث قرار بگیرد.»

دکتر روح‌الأمینی: «حسب اطلاع ما، رهبر معظم انقلاب وقتی از حوادث اخیر مطلع شدند، دستور پیگیری‌های ویژه‌ای را دادند. از جمله تشکیل جلسه‌ی شورای عالی امنیت ملی در حضور ایشان بود که منجر به تشکیل کمیته‌ی ویژه‌ای در شورا برای رسیدگی به این حوادث شد. ضمن این‌که همزمان دستور بستن بازداشتگاه کهریزک را صادر کردند.

به همین دلیل وقتی خیلی از دوستان از بنده سؤال می‌کردند که آیا شکایت کرده‌ام یا نه؟ در جواب می‌گفتم که ما برای شکایت فرصت داریم، اما از ما جلوتر رهبری هستند که از همان اولین ساعات دستور رسیدگی دادند و از ما هم در رسیدگی به این حوادث پیشگام‌تر و پیشروتر بودند. البته این امر تنها مختص محسن ما نبود بلکه وقتی با خانواده‌های دیگر آسیب‌دیده صحبت کردم، متوجه این مطلب شدم که در رابطه با خانواده‌های دیگر هم دستوراتی جهت رسیدگی توسط ایشان صادر شده است. به همین جهت ما خاطرجمع و مطمئن شدیم که خون این جوان پایمال نمی‌شود و در صف اول خون‌خواهی مقتولین مظلوم حوادث اخیر، شخص رهبر انقلاب هستند.»


Share/Bookmark

/ 3 نظر / 11 بازدید
ali mahrooz

سلام خوبي وبلاگ خيلي قشنگ و جالبي داري خوشحال ميشم اگه به سايت من هم سر بزني در مورد فروش اکانت هاي رپيدشير و مگا آپلود هستش منتظرتم راستي ميشه يه لينک از سايت من تو وبلاگت بدي با همين عنوان فروش اکانت هاي رپيدشير و مگا آپلود ايشالا جبران ميکنم مرسي فعلا باي

پلخمون

حالا روزی ده برچسب دشت می‌کنیم... اين سبزها كه شعار مي دهند "بسيجي واقعي، همت بود و باكري" واقعاً اينقدر ساده اند؟ جداً با خودشان فكر نمي كنند حرف ها و تاريخچه همت ضبط و ثبت است و در نتيجه اگر كسي برود دنبال اين كه ببيند همت كه بود چه گفت و چه كرد، از هر چه سبز ريايي است بيزار مي شود...

میلاد رویایی

تن من لاشه خاک است و من زندانی زور کجا می خواستم در حقیقت مردن کرد مجبورم فتادم در شب ظلمت به فقر خاک پوسیدم زبس که با لب محبت زمین عشق بوسیدم بجای گریه بر قبرم بکش با خون دل دستی که تنها قسمتش زنجیر بود از عالم هستی وب قشنگی داری بهترین هارو واست ارزو میکنم به ما هم سر بزن من همون فقط.مرگ قدیمی هستم منتظرم بوس بوس بای