آیا فوتبال ارزش این مقدار سرمایه‌گذاری از بیت المال را دارد؟

سؤال اول: قهرمانان المپیک جهان طی دهه گذشته چه کشورهایی بوده‌اند؟ آمریکا و چین

طی سه دوره گذشته- یعنی ۱۲ سال گذشته- این دو کشور یا قهرمان جهان بوده‌اند یا نایب قهرمان.

سؤال دوم: آیا تا به حال شنیده‌اید تیم ملی فوتبال این دو کشور درخششی در جام جهانی داشته باشد؟ چین یک بار در سال ۲۰۰۲ وارد جام جهانی شده؛ که هیچ برد یا گل زده‌ای نداشته است. آمریکا از سال ۱۹۵۰ تا ۹۰ در جام جهانی حضور نداشته و پس از آن در بهترین نتیجه در سال ۲۰۰۲ هشتم شده است. این کارنامه به افتضاحی کارنامه چین نیست؛ ولی باز هم از یک ابرقدرت اقتصادی و فناوری بعید است! آیا آمریکا نمی‌تواند با یک سرمایه‌گذاری هنگفت استعدادها را از بین ۱۵۰ میلیون نفر جمعیت شناسایی و با فناوری بالایی که دارد آن‌ها را پرورش دهد؟ پس چرا این کار را نکرده است؟ شاید ارزش ندارد.

آیا پس از سال‌ها سرمایه‌گذاری بر روی فوتبال و عدم حصول نتیجه قابل توجهی، وقت آن نرسیده تجدید نظری اساسی کنیم؟ در مورد سرمایه‌گذاری در فوتبال همین بس که دستمزد کارلوس کی‌روش دو میلیون دلار در سال از بیت المال بوده است.

اخلاق در فوتبالیست‌های ایران را مقایسه کنید با اخلاق سایر ورزشکاران. درآمد فوتبالیست‌ها را نیز مقایسه کنید با سایر ورزشکاران. مطمئنا نیازی به توضیح ندارد فحاشی‌ها و حتی زد و خوردهای فوتبال و درآمدهای نجومی به اصطلاح ستارگان فوتبال.

فرض کنیم دو موضوع اخلاق و درآمد حاشیه است. (که نیست.) از نظر حرفه‌ای به موضوع نگاه کنیم. ببینیم با همین سرمایه‌گذاری کم بر روی سایر رشته‌های ورزشی چه نتایجی به دست آورده‌ایم و با سرمایه‌گذاری هنگفتی که بر روی فوتبال داشته‌ایم به چه چیزی رسیده‌ایمِِ. غیر از این است که وقت مردم را گرفته‌ایم و اعصاب آن‌ها را به هم ریخته‌ایم؟

هیجان فوتبال بیشتر است و هواداران فوتبال نیز بسیار. قبول. ولی چرا؟ جز این است که تنها دلیل هواداری فوتبال پرداختن رسانه‌ها به این موضوع است؟ ما قبل از شبکه تماشا، نمایش، مستند، آموزش و... شبکه فوتبال داشته‌ایم! (شبکه ۳) و طی چند سال گذشته با پخش مستقیم مسابقات والیبال و پوشش رسانه‌ای شاهد افزایش چشمگیر هواداران این ورزش بوده‌ایم.

شاید مسئولین فکر می‌کنند اگر بودجه فوتبال کم شود مردم مخالفت می‌کنند. بسیار خوب از همین مردم نظرسنجی شود تا مشخص شود چند درصد از مردم موافق این قضیه هستند.

  • تیم ملی فوتبال ایران چهار بار در طول تاریخ وارد جام جهانی شده و تنها در یک بازی پیروز شده است.

  • تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ به شدت تحسین شد. چون مقابل آرژانتین خوب بازی کرد. ولی در هیچ مسابقه‌ای پیروز نشد.

  • تیم ملی فوتسال ایران از سال ۱۹۹۲ در تمامی دوره‌ها در جام جهانی حضور داشته، یک بار وارد نیمه نهایی شده و در مسابقات جایزه بزرگ فوتسال دو بار نایب قهرمان جهان شده است.

  • تیم ملی فوتبال ساحلی ایران قهرمان جام بین قاره‌ای ۲۰۱۳ شد.

  • تیم ملی والیبال ایران سه بار تیم دوم جهان، ایتالیا و دو بار قهرمان نه دوره لیگ جهانی، برزیل را شکست داد و دو بار قهرمان آسیا شد.

  • ایرانیان چندین دوره در المپیک مدافع عنوان قوی‌ترین مرد جهان (وزنه‌برداری ۱۰۵+ کیلوگرم) بوده‌اند.

  • کشتی آزاد ایران در تمامی ادوار المپیک مجموعا ۵ مدال طلا، به طور کلی ۳۵ مدال داشته و در رتبه سوم کشورهای جهان قرار دارد.

  • در بازی‌های المپیک ایران ۶۰ مدال برده که ۱۵ مدال طلا در رشته‌های کشتی آزاد، کشتی فرنگی، وزنه‌برداری و تکواندو بوده است.

پ.ن: در شرایطی که صهیونیست‌ها حداکثر استفاده را از پوشش رسانه‌ای جام جهانی و المپیک می‌کنند تا در زمانی که تمام رسانه‌ها بر روی این وقایع تمرکز کرده‌اند اهداف کثیفشان را با کشت و کشتار پیش ببرند، ایران به اسم حمایت از تیم ملی، تور گردشگری بازیگران فوق مرفه راه می‌اندازد.

المپیک ۱۹۴۸: اعلام موجودیت اسرائیل

جام جهانی ۱۹۸۲: حمله رژیم صهیونیستی به لبنان

جام ملت‌های اروپا ۱۹۹۲: کشتار مردم بوسنی توسط اروپا

جام جهانی ۲۰۰۶: جنگ ۳۳ روزه رژیم صهیونیستی علیه لبنان

المپیک ۲۰۰۸: حمله رژیم صهیونیستی به غزه

جام جهانی ۲۰۱۴: حمله رژیم صهیونیستی به مردم فلسطین و داعش به عراق

/ 6 نظر / 176 بازدید
..........

بسم الله الرحمن الرحیم خداوند تبارک و تعالی می فرماید: اگر بنده ی من وضو نگیرد به من جفا کرده است . اگر بنده ی من وضو بگیرد و دو رکعت نماز نخواند به من جفا کرده است . اگر بنده ی من وضو بگیرد و دو رکعت نماز بخواند و دعا نکند باز هم به من جفا کرده است . اگر بنده ی من وضو بگیرد و دو رکعت نماز بخواند و دعا کند و من دعای او را مستجاب نکنم من به او جفا کرده ام و من به کسی جفا نخواهم کرد . سلام شمادعوتیدبه وبم خوشحال میشم بیاین

سعیدرضازاده

سلام بااجازه می خوام وبلاگ زیباتو در وبلاگهام لینک بکنم.[گل]

جنگ نرم

سلام وبلاگ قشنگی دارین لطفا به منم سربزنین اگه خواستین لینکم کنین

دوستدار اسلام

سلام قولا من رب رحیم به دنبال درخواست بسیار مهم دکتر رحیم پور ازغدی برای برگزاری کرسیه های آزاد اندیشی اقتصاد در نماز جمعه ی تهران، و عدم همکاری مسئولین ذیربط بدلیل فشارهای وارده از سوی اقتصاد دانان غیر اسلامی در داخل کشور، از شما وبلاگ نویس عزیز تقاضا داریم که به میزان توان خود مطلبی در خصوص لزوم طرح بحث های "اقتصاد قرآنی" در مهم ترین و پرتعداد ترین تریبون دینی کشور، در وبلاگ خود منتشر کرده تا از اندک اندک این مطالب در کنار هم موجی پدید آمده و به گوش تئوریسین های اقتصادلیبرال در کشور برسد تا بلکه قدمی در راستای زدودن مظلومیت و مهجوریت از قرآن برداشته باشیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی نظریه های تولید شده ی اقتصاد اسلامی، می توانید به وب سایت http://www.kadamaei.ir/ و همچنین وب سایت http://reba.ir/ مراجعه نمایید. « ما تا به امروز می بایست مدل بومی اقتصاد را به دنیا عرضه می کردیم. ما باید هم کارآمدی در جهت رشد رونق اقتصاد، هم کارآمدی در جهت تأمین عدالت را به دنیا نشان میدادیم.» بیانات رهبری - 85 (دیدار با دست اندرکاران اصل 44) و تا به امروز هنوز...

دوستدار اسلام

سلام علیکم بسیار ممنونم از لطف شما که مطالعه کردید کامنت مارا. و پیشنهاد خوبی هم دادید. حقیقتش را بخواهید، ما انقلاب سیاسی و انقلاب فرهنگی را پشت سر گذاشتیم. اما در مواجهه ی با انقلاب اقتصادی، بسیار کم کاری کرده ایم. به عنوان یک فعال فرهنگی، و پس از سالیان سال دریافتم که حتی بهترین فعالیتهای فرهنگی تاثیرگذاری چندانی ندارند. بدلیل اینکه لقمه ی همگی مان آلوده است. سیستم اقتصادی اداره ی کشور، و سیستم اداره ی بانک ها و سیستم چاپ اسکناس ما همگی آلوده به حدودی ست که در قرآن به صراحت نفی شده. اقتصاد ما به شدت ربوی ست. به دلیل اینکه تمام نظریات اقتصادی، توسط اقتصاددانان غیر اسلامی تبیین شده و متاسفانه چون وحی منزل توسط اقتصاددانان ما پذیرفته شده و در دانشگاههای ما امروز تدریس می شود بی آنکه حتی نقد شده باشد که اینها رباست، و یا قمار است و... اما این به تنهایی امکان پذیر نخواهد بود که اگر حتی تمام اقتصاددانان و اساتید اقتصاد مان را متقاعد به تفکر در گزاره های غیر دینی اقتصادی که به بچه های مسلمان شیعه تدریس کرده و پیاده می کنند بکنیم، بازهم کار لنگ می ماند. مساله ی کوچکی نیست. انقلابی عظیم می طلبد. وقتی مذهبی ترین مذ

شهید آیت

اخلاق در فوتبالیست‌های ایران را مقایسه کنید با اخلاق سایر ورزشکاران. درآمد فوتبالیست‌ها را نیز مقایسه کنید با سایر ورزشکاران. مطمئنا نیازی به توضیح ندارد فحاشی‌ها و حتی زد و خوردهای فوتبال و درآمدهای نجومی به اصطلاح ستارگان فوتبال متن ارزشمندی بود ای کاش هرچه سریعتر این کار انجام شود هزینه بیت المال نابود شد سلام