تغییر جهت تا چند درجه؟!

 

قبل از عمل:

1-      خبرگزاری آفتاب به نقل از مجید انصاری: «مهندس موسوی با صراحت اعلام کرده‌اند که اصل ولایت مطلقه فقیه نقطه قوت کشور و نظام ماست.»

2-      ائتلاف سراسری حامیان میرحسین موسوی:«موسوی با تمام وجود معتقد به ولایت فقیه است!»

مسیح مهاجری درخصوص ولایت پذیری مهندس موسوی و برخی شایعاتی که این روزها گفته می شود بیان داشت:
«ما در طول این سه دهه دوستی در جلسات فراوانی با یکدیگر حضور داشته ایم. من شاهد بوده ام که ایشان با تمام وجود معتقد به ولایت فقیه بوده و هستند و معتقدند که باید ولایت فقیه را حفظ کنیم. آن چیزی که باعث حفظ این کشور و نظام شده و با برخورداری از آن ما توانسته ایم در برابر دشمنان در همه زمینه ها قد علم کنیم ولایت فقیه است. این مساله را در مورد هر دو مصداق ولایت فقیه در طول دوران انقلاب یعنی هم امام خمینی و هم حضرت آیت الله خامنه ای قبول داشته اند. برخی افراد تلاش می کنند از اختلافاتی که در دوران نخست وزیری ایشان با رهبری که در آن زمان رئیس جمهور بودند وجود داشت سوء استفاده کنند . این مساله را خود ایشان بارها توضیح داده اند. آن زمان اختلاف نظر میان دو نفر مسئول اجرایی کشور بود با نهایت احترام و این کاملا طبیعی است. الان و پس از آن دوره عقیده ایشان این است که حضرت آیت الله خامنه ای رهبر هستند و نسبت بین رهبر و رئیس جمهور بسیار متفاوت است با نسبت نخست وزیر با رئیس جمهور در قانون اساسی قبل. به همین دلیل اعتقاد دارند در روند کارها اختلافات احتمالی به ولی فقیه عرضه می شود و هر چه رهبری بگویند همان بدون چون و چرا مطاع خواهد بود و نظر رهبری اصل است.»

3-      میرحسین موسوی در دانشگاه فردوسی مشهد (که البته این یکی را با گوش های خودم شنیدم!): «ولایت فقیه همواره جامعه ما را از کودتاها و دیکتاتوری‌ها حفظ کرده و این قطعا عقیده سیاسی بنده است. ممکن است بعضی‌ها نظر مرا قبول نداشته باشند ولی این نظر من نسبت به ولایت فقیه است و به آن متعهد و پایبند هستم.»

موسوی در پاسخ به اولین پرسش عضو بسیج دانشجویی درباره ولایت فقیه اظهار کرد: «طرح مساله ولایت فقیه توسط امام خمینی در نجف از بزرگترین عوامل پیروزی انقلاب بود چرا که امام این تئوری را به عنوان بدیل حکومت شاهنشاهی به مردم معرفی کرد. ولایت فقیه در متن قانون اساسی ما آمده است و در 30 سال گذشته بدون این اصل هر لحظه امکان فروغلطیدنمان به وضعیت قبل از انقلاب وجود داشته است. ولایت فقیه ما را در مقابل کودتاها و حاکمیت و خودمختاری نیروهای مسلح حفظ کرده است.» (هواداران(

نکته: قرار بود مهندس در این پاسخ، نظر صریح و روشن خود را درباره ی شورای نگهبان و ولایت فقیه عرض کنند!

بعد از عمل:

1-      مقام معظم رهبری در نماز جمعه 29 خرداد: «برخی طرفداران نامزدها اطمینان داشته باشند که نظام جمهوری اسلامی اهل خیانت در آرای مردم نیست و ساز و کارهای قانونی انتخابات در کشور ما اجازه تقلب نمی‌دهد آن هم تقلب در حد یازده میلیون رأی.»

بیانیه 31 خرداد موسوی: «اگر حجم عظیم تقلب و جابجایی آرا خود دلیل و شاهد فقدان تقلب معرفی شود، جمهوریت نظام به مسلخ کشیده خواهد شد.»

2-      مقام معظم رهبری: «به شورای محترم نگهبان تأکید شده که به مستندات ارائه شده از جانب کسانی که شبهه دارند حتما رسیدگی شود.»

موسوی: «از ما خواسته می‌شود که در این شرایط شکایت خود را از طریق شورای نگهبان پیگیری کنیم، حال آن که این شورا در عملکرد خود چه قبل، چه حین و چه بعد از انتخابات عدم بی‌طرفی خود را به اثبات رسانده است.»

3-      اوباما: «موسوی منشاء الهام کسانی است که خواهان گشایشی به سوی غرب هستند.» (بالاترین(

امام خمینی (ره): «اگر امریکا [و منافقین] تعریف کنند از یک کسى، تعریف کنند از یک چیزى، وقتى تعریف کردند، مردم مى‏فهمند این عیبى دارد که اینها تعریف مى‏کنند از او.»

پنجمین بیانیه ی موسوی در کلمه (31 خرداد)

/ 4 نظر / 28 بازدید
سهیل

سلام با اجازه قسمتی از نوشتت رو توی وبلاگم گذاشتم....[گل]

اسی

تو روح پدر پدرسگت موسوی

احتمالا من هم منافقم

آقای خامنه ای محترم هستند ولی ایشان قبل از اتمام بررسی شورای نگهبان نتیجه را تایید کردند و این خلاف قانون است . ولایت فقیه به این معنی نیست که هر چه ولی فقیه گفتند دیگران باید تایید کنند بلکه مبنا قانون است و ولی فقیه باید جلوی بی قانونی ها رابگیرد . امام خمینی بارها سخنانی گفتند که خیلی از اصولگراها امروز با امام مخالف کردند حتی در رزونامه رسالت به امام توهین کردند و این در جبهه ها تاثیر منفی داشت و من شاهد بودم که چه مشکلاتی در جبهه ها ایجاد شد که امام ناچار شدند توزیع رسالت را در جبهها ممنوع کنند تا با عث دو اختلاف در خطوط جبهه نشود . پیروی از ولایت به معنی تعطیل کردن عقل نیست . در ضمن خیلی از شخصیت های اسرائیلی بارها گفته اند که گفته های احمدی نژاد باعث تقویت صهیونیست در جهان شده است .تمام سابقه ضد آمریکایی جریان اصولگرا به اندازه یک سال مخالف موسوی با آمریکا نیست

آبی

ادامه ی پاسخ: اصلا چرا سابقه ی آن ها را زیر سئوال ببریم، همین امروز هم رفتار و گفتار بسیاری از اصولگرایان پسندیده نیست! بنده رفتار آقای موسوی را به عنوان فردی شاخص با خط امام مقایسه کردم. شما هم اگر می توانید به عنوان مثال آقای خامنه ای را با امام مقایسه کنید تا ببینید تعارضی وجود دارد یا نه. به شرط آنکه حرف هایتان مستند و منطقی باشد، نه مثل جمله ی اول غیرواقعی و از روی هوا. 4- اولا این گفته ی اسرائیلی ها یا جهت تخریب احمدی نژاد نزد افکار عمومی است و یا ناشی از توهم؛ که احتمال گزینه ی اول بیشتر است. ثانیا اینکه امریکا و اسرائیل از فرد یا گروهی حمایت کنند و آن ها را تشویق کنند، بسیار تفاوت دارد با اینکه از روی دشمنی در مورد کسی حرفی بزنند. 5- آن یک سال مخالفت موسوی با آمریکا را می شود نشان ما هم بدهید تا ما هم به وجود چنین فرد مبارزی در کشورمان افتخار کنیم؟! زمان نخست وزیری شاید حرف هایی زده اند؛ ولی به گفته ی امام میزان حال فعلی افراد است. ایشان در تمام سخنرانی ها و مناظره های زمان انتخابات یک بار برعلیه آمریکا و اسرائیل و سایر سران استکبار حرفی زدند، یا فقط سیاست دولت را در مقابل آن ها ماجراجویی خواندند؟